svg

  9.8

  Memlun

  • svg
  • svg
  • svg

  Türkiye - Antalya Ofis

  Ayanoğlu Mahallesi. 1810. Sokak Ersöz APT No: 2 Daire:3 Kepez/Antalya

  Teklif İsteği

  Bir sonraki projeniz için kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler.

  * Please Fill Required Fields *
  img

  Ücretsiz İletişim

  90 (542)1504473

  Çalışma Saatleri

  Çalışma saatlerimiz içerisinde sizlerle tanışmaktan mutluluk duyarız.

  • Pazartesi - Cuma:09:00 - 17:00
  • Cumartesi:10:00 - 17:00
  • Pazar:Kapalı
  • svg
  • svg
  • svg

  Türkiye - Antalya Ofis

  Ayanoğlu Mahallesi. 1810. Sokak Ersöz APT No: 2 Daire:3 Kepez/Antalya

  Teklif İsteği

  Bir sonraki projeniz için kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler.

  * Please Fill Required Fields *
  img

  Ücretsiz İletişim

  90 (542)1504473

  Çalışma Saatleri

  Çalışma saatlerimiz içerisinde sizlerle tanışmaktan mutluluk duyarız.

  • Pazartesi - Cuma:09:00 - 17:00
  • Cumartesi:10:00 - 17:00
  • Pazar:Kapalı

  KAMYON (LKW) YAĞLARI

  YAĞLAR ALMANYA’DA ÜRETİLDİ

  Kamyon Kategorisindeki Yağlarımız

  Doğru kamyon motor yağını seçerken, aracın özel gereksinimlerine ve bireysel kullanıma dikkat etmek önemlidir. Araç üreticisine bağlı olarak farklı yağlar gereklidir. Sınıflandırma amacıyla, kamyon yağları SAE sınıflarına göre farklı viskozite derecelerine ayrılabilir. Kamyon motor yağları konusunda uzmanınızız  şimdi bize bir talep gönderin ve sizin için bireysel bir teklif hazırlayalım. Elat’ta, çeşitli araç tipleri için kendi üretimimiz olan yüksek kaliteli yağları bulacaksınız. Kamyonlar için mağazamızda özel olarak uyarlanmış çeşitli yağlar bulunduruyoruz:
  Otomotiv sektöründeki şirketlere, ürün türüne bağlı olarak 200 litreye kadar çeşitli miktarlarda yüksek kaliteli ürünler tedarik ediyoruz. Aracınız için hangi motor yağının doğru olduğundan emin değil misiniz? Size tavsiyelerde bulunmaktan ve doğru ürünü seçmenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Sorgunuzu dört gözle bekliyoruz.

  Kamyon motor yağı için değişim aralıkları nelerdir?

  Kamyon yağını ne sıklıkta değiştirmeniz gerektiğini öğrenmek için her zaman üreticinin kesin spesifikasyonlarını takip etmelisiniz. Ancak temel olarak, değişim aralığını belirlemek için kullanabileceğiniz yaklaşık bir kılavuz değer vardır. Motor yağını değiştirmek için önemli bir gösterge de kat edilen kilometredir. Önerilen değişim aralığı yağ kalitesine bağlı olarak değişir. Örneğin uzun ömürlü motor yağlarının kullanım ömrü daha uzundur.

  Yağ değişimi için en önemli kılavuz üreticinin spesifikasyonları olmalıdır. Burada, yağın ne sıklıkta değiştirilmesi gerektiği belirtilmektedir.

  Kamyon yağı karıştırılabilir mi?

  Farklı kamyon motor yağları, daha fazla uzatılmadan asla birbirine karıştırılmamalıdır. Özellikle modern yağlar, belirli araç tipleri için özel olarak geliştirilmiştir. Diğer yağlarla karıştırıldıklarında kimyasal reaksiyonlar meydana gelebilir ve en kötü durumda motor hasar görebilir. İki yağın performans özellikleri uyuşuyorsa, örneğin her ikisi de 5W-30 kamyon CARGO High Tec yağlarıysa, farklı üreticilerin yağları da karıştırılabilir. Karıştırılabilirlik konusunda emin değilseniz, size tavsiyede bulunmaktan memnuniyet duyarız.

  Kamyon motor yağı seçiminde viskozite nasıl bir rol oynar?

  Die Viskosität beschreibt das Fließverhalten von LKW Motorölen bei verschiedenen Temperaturen. Je nach Temperatur verhalten sich die Öle unterschiedlich. Gemäß der SAE J300 (Society of Automotive Engineers) kann anhand der Bezeichnung der Motoröle die Viskositätsklasse erkannt werden. Die Zahl vor dem “W” zeigt die Viskosität bei niedrigen Temperaturen an. Je niedriger diese Zahl ist, desto dünnflüssiger ist das Öl bei niedrigen Temperaturen.

  Kamyon yağları için başka hangi kategoriler vardır?

  Sonuç olarak, kamyon yağları için çeşitli sınıflandırmalar vardır. Çeşitli yağ özellikleri tabloları burada hızlı bir şekilde kafa karışıklığına neden olabilir. Aşağıda API, SAPS ve ACEA’nın ne anlama geldiğini öğreneceksiniz.

   

  Amerikan Petrol Enstitüsü, kısaca API, motor yağlarının sınıflandırılması için standartlar belirleyen bir kuruluştur. API seviyesi size kalite standartları ve performans özellikleri hakkında bilgi verir. Örneğin, API sınıfından yağın hangi tür motorlar için uygun olduğunu anlayabilirsiniz.

  SAPS, Sülfatlanmış Kül, Fosfor ve Sülfür anlamına gelir ve kamyon yağındaki sülfatlanmış kül, fosfor ve sülfür içeriğinin ne kadar yüksek olduğunu gösterir. Bu parametreler, yağın belirli motorlar ve egzoz arıtma sistemleri için uygun olup olmadığını belirlemek açısından önemlidir. Düşük SAPS seviyeleri, daha düşük oranda sülfatlanmış külü gösterir ve bu nedenle motor üzerinde daha yumuşaktır. Bu nedenle özellikle modern motorlar için “Düşük SAPS” veya “Düşük Kül” ibareli bir motor yağı tavsiye edilir. Bu tanımlamalar düşük SAPS seviyesini tanımlar ve motorun ve egzoz gazı son işlem sistemlerinin işlevi ve hizmet ömrü üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

   

  ACEA, Association des Constructeurs Européens d’Automobiles’dir. Avrupa gerekliliklerine dayalı olarak motor özelliklerini tanımlar. Çeşitli ACEA seviyeleri, örneğin ACEA A veya ACEA B olarak adlandırılır ve belirli motor tiplerine uygunluk veya yağın performansı için sınıflandırmalar içerir.

   

  Kamyon motor yağı boşaltılabilir mi?

  Yağlar doğru şekilde saklanırsa, genellikle 3 ila 5 yıllık bir raf ömrüne sahiptirler. Özel katkı maddeleri raf ömrünü etkileyebilir; burada da üreticinin talimatlarına dikkat etmelisiniz.